3. ročník Vánočního turnaje v bleskové hře na 5minut
Milovice – šachovna – 27. 12. 2010.
Letos proběhl za účasti 16. hráčů, třetí ročník Vánoční turnaje v bleskové hře na 5. minut. Ten byl pojat, zároveň jako společný turnaj našeho oddílu a domácího mužstva z  Milovic. Celý turnaj byl obohacen o věcné ceny, které si nakonec odnesl každý, kdo dal přednost šachům, před domácím posezením u televize. Na vítěze, který si mohl vybrat cenu dle vlastního gusta, čekal také pohár. Jako loni, tak i letos, patřili mařaťští hráči k favoritům. Celý turnaj byl napínavý až do posledního kola, po kterém se dal stanovit vítěz. Mezi prvním Zdeňkem Petráškem a třetím v pořadí Ondřejem Piskačem, byl rozdíl jediného bodu. Jako v loňském roce, tak i letos o konečném pořadí na stupni vítězů rozhodoval až pomocný Sonnenborn systém. Rozhodčím turnaje byl Plachý Stanislav senior. V dobrém světle se ukázali i bratři Škrabalové z domácího oddílu, kteří nezůstali bokem jako v minulém roce, když svými nečekanými výhrami dokázali favoritům pobrat cenné body do konečné tabulky.
Krásnou tečkou, za vánočním turnajem, který se protáhnul až do podvečerních hodin, byl srnčí guláš, který navařil Richard Čelechovský.

Vánoční turnaj v bleskové hře na  5 minut
3. ročník - Milovice šachovna dne 27.12.2010
Pořadí Hráč Oddíl 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Son.b. Body
10.  Meluzín Jaromír ŠK Milovice  0 0 0 0 0 1 1 0 0   1 1 1 1 0,5 1   7,5
11.  Čelechovský Richard ŠK Milovice  0 1 0 0 1 0 0,5 0 1 0   0 0,5 1 1 0,5 16,25 6,5
12.  Škrabal Jan ŠK Milovice  0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 2 0 1 1 1 14,75 5
13.  Mach Milan ŠK Milovice  0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,5 1 0 0,5 0 1   3
14.  Škrabal Jabub ŠK Milovice 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0,5 1 0 1 13 2,5
15.  Slavičínský Miroslav ŠK Milovice 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0 1 1 0 0 9,25 2,5
16.  Daněk Marcel ŠK Milovice 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0 0 1     1,5

Krajský přebor 4-členných mužstev v bleskovém šachu na 2 x 5 minut
Boršice - sportovní hala - 26.09.2010

V neděli 26.09.2010 proběhl v Boršicích v místním kulturním zařízení další ročník otevřeného přeboru Moravy 4-členných mužstev v bleskovém šachu. Hrálo se opět švýcarským systémem na 11 kol. I přes 5 porážek z prvních kol si naše mužstvo ve složeni:
1. Petrášek Zdeněk
2. Zifčák Josef
3. Boček Tomáš
4. Plachý Stanislav (ml.)

vybojovalo nakonec 33 místo, které jsme zopakovali z loňského roku. Letos startovalo v turnaji 43 mužstev. Zdá se to být jako větší výhoda, opak byl pravdou. Podle síly nasazení síly mužstev byly Mařatice až na 4 místě od konce.