9. kolo Krajská soutěž - západ - Polešovice –  sokolovna – 08. 03. 2009.


K zápasu devátého kola naší soutěže jsme odcestovali do Polešovic. Poslední vzájemné měření sil proběhlo 02.03.2003. Tento zápas vyhráli domácí v těsném poměru 4,5 - 3,5. I dnešní zápas měl z pohledu domácích hodně pamětníků. Před šesti lety proti Mařaticím nastoupili: Míša Stanislav, Bernatík Lubomír, Hlaváček Tomáš, Hurdes Josef, Náplava Michal, Hlaváček Petr, Hrobař Vlastimil a Hrabec Bohdan. Naše sestava byla proti soupeři hodně obměněná. Dnešní zápas začal v poklidném tempu. Po 70 minutách hry byly ukončeny tři partie smírem, remizovali spolu: Podešva - Bernatík, Plachý ml. - Náplava a Petrášek - Hlaváček. Vzájemné skóre 1,5 - 1,5 vydrželo asi 2 hodiny. Postupně se začali na šachovnicích prosazovat domácí hráči. Výsledkem byly čtyři body, které rozhodli osudu zápasu v prospěch domácích. V poslední partii celého zápasu remizovali na poslední šachovnici Plachý s Hurdesem.9. kolo
TJ Polešovice
    TJ Mařatice
1.  Bernatík Lubomír
0,5 0,5  Podešva Antonín
2.  Míša Stanislav
1 0  Pícha Zdeněk
3.  Hrobař Vlastimil
1 0  Škrášek Miloslav
4.  Frýbort Pavel
1 0  Holík Miroslav
5.  Hlaváček Petr
0,5 0,5  Petrášek Zdeněk
6.  Náplava Michal
0,5 0,5  Plachý Stanislav ml.
7.  Pfeffer Dominik
1
0  Zifčák Josef
8.  Hurdes Josef
0,5 0,5  Plachý Stanislav
    6
2
 
 Vzájemná bilance s Polešovicemi (A+B) - z pohledu Mařatic
 Počet vz. zápasů
 8
 Bilance
 2 - 1 - 5
 Skóre
 22,5 - 35,5

Sokolovna Polešovice

Sokolovna Polešovice

Pícha - Míša 0 - 1

Pícha - Míša 0 - 1

Pfeffer - Zifčák 1 - 0

Pfeffer - Zifčák 1 - 0

Škrášek - Hrobař 0 - 1

Škrášek - Hrobař 0 - 1

Petrášek - Hlaváček 1/2

Petrášek - Hlaváček 1/2

Plachý ml. - Náplava 1/2

Plachý ml. - Náplava 1/2

Zápis o utkání

Zápis o utkání

8. kolo Krajská soutěž - západ  - Uherské Hradiště –  restaurace Koruna –  22. 01. 2009.


V 8. kole jsme hostili aktuálně čtvrtý tým tabulky. TJ Lokomotiva Uherský Ostroh byla v roli favorita zápasu. Hosté dojeli pouze s jedním náhradníkem. Celý zápas proběhl v poklidném tempu. Na vše dohlížel přizvaný rozhodčí ze Starého Města (Mikuláštík Jiří). Po hodině hry se otevřelo skóre zápasu. Na 6. šachovnici remizoval Plachý se Šťukou. O dvě minuty později skončila také partie Petrášek - Jakubec, rovněž smírem. Pak zápas přebrali do své režie hosté. Zvítězili: Dvouletý Tomáš, Ondra Jiří a Hruška Karel. Zbylé partie skončili smírem. Uherský Ostroh tímto vítězstvím vyrovnal vzájemnou bilanci obou týmů na 3 - 3.8. kolo R.P.1
TJ Mařatice     TJ Lok. Uherský Ostroh
1.  Podešva Antonín 0,5 0,5  Rojár Libor
2.  Pícha Zdeněk 0 1  Dvouletý Tomáš
3.  Škrášek Miloslav 0 1  Hruška Karel
4.  Holík Miroslav 0,5 0,5  Malůš Petr
5.  Petrášek Zdeněk
0,5 0,5  Jakubec Jiří
6.  Plachý Stanislav 0,5 0,5  Šťuka Josef
7.  Zifčák Josef
0,5 0,5  Konečný Otto
8.  Plachý Stanislav st. 0 1  Ondra Jiří
    2,5
5,5
 
 Vzájemná bilance s Uh. Ostrohem (A+B+C)
 Počet vz. zápasů
 6
 Bilance
 3 - 0 - 3
 Skóre
 23 - 22

Rojár - Podešva 1/2

Rojár - Podešva 1/2

Remízový král
Antonín Podešva
Hruška-Škrášek 1-0

Hruška-Škrášek 1-0

Cigaretová pauza stála Škráška časovku, ve které podlehl soupeři!
Malůš - Holík 1/2

Malůš - Holík 1/2

Miroslav Holík opět nezklamal!
Jakubec-Petrášek 1/2

Jakubec-Petrášek 1/2

Nachlazený Zdena urval aspoň remiz!
Zifčák - Konečný 1/2

Zifčák - Konečný 1/2

Zifčákova pohoda
x
soupeřovo zamyšlení!
Podešva A. v akci

Podešva A. v akci

Ondra Jiří v akci

Ondra Jiří v akci

Plachý - Ondra 0 - 1

Plachý - Ondra 0 - 1

Kapitán Mařatic
x
Vedoucímu RP a RS
Uherskohradišťska
Zifčákova partie

Zifčákova partie

Nakonec z toho byla remiz
Zápis o utkání

Zápis o utkání

6. kolo Krajská soutěž - západ  - Uherské Hradiště –  restaurace Koruna –  25. 01. 2009.


Los šestého kola nám určil jednoho z favoritů na letošní postup. ŠK Staré Město nenechalo nic náhodě a přijelo pouze z jedním náhradníkem, byl jim Plevák Petr ml. Ten však do hry nemusel vůbec zasahovat! Díky nekompletnosti našeho družstva získalo Staré Město "F " kontumací na poslední šachovnici bod zdarma. I se sedmi hráči mohlo dojít  k malému překvapení v zápase. Staré Město už vedlo v průběhu 4 - 1. Následně došlo na překvapivé vítězství Josefa Zifčáka nad Jiřím Markem a to v časové tísni. Druhý čestný bod našim barvám připsal  Miroslav Holík, kterému se v letošní sezóně daří opravdu velkolepě. Tento bod však byl pro naše barvy poslední. Na konečný stav 5 - 3 uzavřel zápas pro hosty Josef Trubačík vítězstvím nad Miloslavem Škráškem.  V dalším kole nás čeká atraktivní soupeř - Postoupky "C". Tento tým podle síly zhruba na naší úrovni.6. kolo R.P.1
TJ Mařatice     ŠK Staré Město F
1.  Pícha Zdeněk 0,5 0,5  Fusek Lukáš
2.  Škrášek Miloslav 0 1  Trubačík Josef
3.  Holík Miroslav 1 0  Dobeš Votěch
4.  Plachý Stanislav ml.
0 1  Číhal František
5.  Boček Jiří
0 1  Blaha Bohuslav
6.  Zifčák Josef
1 0  Marek Jiří
7.  Plachý Stanislav st. 0,5 0,5  Vránová Jarmila
8.   - kontumace -
0 1  Plevák Petr ml.
    3
5
 
 Vzájemná bilance
 Počet vz. zápasů
 9
 Bilance
 1 - 4 - 4
 Skóre
 29,5 - 36,5

Celkový pohled

Celkový pohled

Plachý ml. - Číhal 0-1

Plachý ml. - Číhal 0-1

ELO 1489 x 1845 bylo znát!
Blaha - Boček 1-0

Blaha - Boček 1-0

Jiří Boček po dlohé době opět u šachovnice.
Marek - Zifčák 0-1

Marek - Zifčák 0-1

Náš černý kůň dnes překvapil svého bývalého spoluhráče.
Vránová - Plachý 1/2

Vránová - Plachý 1/2

Zasloužená remiz!
Kapitán v akci

Kapitán v akci

Pícha - Fusek 1/2

Pícha - Fusek 1/2

Škrášek-Trubačík 0-1

Škrášek-Trubačík 0-1

Holík - Dobeš 1-0

Holík - Dobeš 1-0

Mira zase vyhrál!
Zápis o utkání

Zápis o utkání

5. kolo Krajská soutěž - západ - Kroměříž –  Dům Kultury – 11. 01. 2009.


K sehrání zápasu pátého kola ZKS - západ jsme se tentokrát vydali do Kroměříže. Na naší soupisce poprvé chyběla naše jednička Antonín Podešva. Domácí nastoupili rovněž v neúplné sestavě. Celý zápas trval zhruba čtyři hodiny. Po dvou hodinách hry došlo na první remize. Tu uhráli: Vašina František - Plachý Stanislav ml. a Chutný Aleš s Holíkem Miroslavem. Vše podstatné se na šachovnicích začalo vyjasňovat okolo pravého poledne. Důležité vítězství pro domácí zajistili: Hubík Petr, Bártek Jan a Chutný Tomáš. Další partie: Úlehla Aleš - Batka Miroslav a Drahomír Jura - Pastyřík Vladimír skončili smírem. Jako jediný za Mařatice dnes bodoval Boček Tomáš, který svému soupeři nabídl v půli partie korektní remiz. Tu však soupeř odmítl. Postupným tlakem dvou věží v koncovce dostal Tomáš svého soupeře do nevýhodné situace, ten pak svou partii vzdal.5. kolo
DK Kroměříž
    TJ Mařatice
1.  Bártek Jan
1 0  Pícha Zdeněk
2.  Chutný Tomáš
1 0  Škrášek Miloslav
3.  Úlehla Aleš
0,5 0,5  Batka Miroslav
4.  Chutný Aleš
0,5 0,5  Holík Miroslav
5.  Hubík Petr
1
0  Petrášek Zdeněk
6.  Filgas Jaroslav
0
1
 Boček Tomáš
7.  Vašina František
0,5
0,5  Plachý Stanislav ml.
8.  Jura Drahomír
0,5
0,5  Pastyřík Vladimír
    5
3
 
 Vzájemná bilance ( z pohledu Mařatic )
 Počet vz. zápasů
 1
 Bilance
 0 - 0 - 1
 Skóre
 5 - 3

Hrací místnost

Hrací místnost

Jedna uřácká a jdeme na to!
Jurů - Pastyřík 1/2

Jurů - Pastyřík 1/2

Chybka na konci partie rozhodla o konečné remizi
Filgas - Boček 0-1

Filgas - Boček 0-1

... nechtěl remiz!
Holík - Chutný A. 1/2

Holík - Chutný A. 1/2

Pícha - Bártek 0-1

Pícha - Bártek 0-1

Oběť figury za útok se nepovedla!
Pouze plichta ?!

Pouze plichta ?!

Plachý ml.-Vašina 1/2

Plachý ml.-Vašina 1/2

Od prvního až po 23 tah remiz!
Jura Drahomír

Jura Drahomír

Měl dnes na víc!
Škrášek-Chutný 0-1

Škrášek-Chutný 0-1

Nekorektní oběť se nevyplatila!
Batka - Úlehla 1/2

Batka - Úlehla 1/2

Věž+střelec x dvojici střelců v uzavřené pozici
Zápis o utkání

Zápis o utkání

2. kolo Krajská soutěž - západ  - Uherské Hradiště –  restaurace Koruna –  23. 11. 2008.


Ve druhém kole hostil náš tým SK Boršice C. Ani hosté, ani náš tým opět nenastoupil v kompletní sestavě. Statistika vzájemných zápasů byla před zápasem vcelku vyrovnaná, mělo tak jít o dost napínavý zápas. Rozhodující síla, která převrhla misky vah na stranu Boršic, byla v kvalitní práci s mládeží. Ta pak dala zápasu jasně zelenou. Celý zápas trval lehce přes 4. hodiny. Za Mařatice bodoval po bodu: Holík, po remíze pak skončily partie Podešvi, Škráška a Slaníka. V dalším zápase nás čeká oddíl Uherského Brodu. Snad tam dojde na první letošní body?!2. kolo R.P.1
TJ Mařatice     SK Boršice C
1.  Podešva Antonín 0,5 0,5  Volčík Luděk
2.  Pícha Zdeněk 0 1  Gabriel Adam
3.  Škrášek Miloslav 0,5 0,5  Šaňák František
4.  Holík Miroslav
1 0  Náplava Petr
5.  Petrášek Zdeněk 0 1  Volčík Stanislav ml.
6.  Slaník Antonín 0,5 0,5  Pfeffer Erik
7.  Zifčák Josef 0 1  Volčík Stanislav st.
8.  Plachý Stanislav st.
0 1  Tomášů Robin
    2,5
5,5
 
 Vzájemná bilance
 Počet vz. zápasů
 6
 Bilance
 2 - 1 - 3
 Skóre
 22 - 26

Škrášek - Šaňák 1/2

Škrášek - Šaňák 1/2

Staří známí soupeři
Škrášek Miloš v akci

Škrášek Miloš v akci

...měl navíc?
Slaník - Pfeffer 1/2

Slaník - Pfeffer 1/2

Remiz opakovanou pozicí
Holík - Náplava 1-0

Holík - Náplava 1-0

Tentokrát zvítězila skošenost
Zápis o utkání

Zápis o utkání

1. kolo Krajská soutěž - západ  - Postoupky –  sokolovna –  09. 11. 2008.
V prvním kole krajské soutěže náš tým odcestoval do Postoupek. Tam na nás již čekal silný tým místního "B" mužstva. Už podle papírových předpokladů bylo jasné, že se jedná o silnějšího soupeře, který bude letos velkým favoritem na postup. Zápas se také podle toho vyvíjel. Celý zápas trval asi 4. hodiny. Domácí ukázali svou jasnou převahu a zápas bez větších problémů vyhráli. Mařatice v tomto prvním zápasu ukořistily pouze tři remizy. Zasloužili se o ně: Pícha, Holík a Petrášek.

1. kolo R.P.1
TJ Postoupky B     TJ Mařatice
1.  Hlaváček Petr 1 0  Podešva Antonín
2.  Večeřa Petr 1 0  Pícha Zdeněk
3.  Ševčík Zdeněk 0,5 0,5  Škrášek Miloslav
4.  Petr Jiří 0,5 0,5  Holík Miroslav
5.  Staněk Petr 0,5 0,5  Petrášek Zdeněk
6.  Látal Stanislav 1 0  Boček Tomáš
7.  Prokopec Zdeněk 1 0  Plachý Stanislav ml.
8.  Zajíček Roman 1 0  Zifčák Josef
    6,5 1,5  
 Vzájemná bilance ( z pohledu Mařatic )
 Počet vz. zápasů  1
 Bilance  0 - 0 - 1
 Skóre  1,5 - 6,5
Sokolovna Postoupky

Sokolovna Postoupky

Zifčák - Zajíček 0-1

Zifčák - Zajíček 0-1

Holík - Petr 1/2

Holík - Petr 1/2

Pícha - Večeřa 1/2

Pícha - Večeřa 1/2

Pícha a Podešva

Pícha a Podešva

Ševčík - Škrášek 1-0

Ševčík - Škrášek 1-0

Soupiska zápasu

Soupiska zápasu

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one