Šachová schůze - trénink –  Uherské Hradiště –  hospoda "Na Východě"  –  20. 04. 2012

Na šachové schůzi se prodiskutovala celá úspěšná uplynulá sezóna. Vytyčily se plány do budoucna a probrali se možné budoucí posily našeho celku. Na schůzi se dostavili i naši dva budoucí hráči Nikola Mitáš a Antonín Borák. Ti pak zakusili sílu našich hráčů. Celý trénink, se protáhl až do 23 hodiny.

Hojná účast

Hojná účast

na treninku
Borák - Pícha

Borák - Pícha

zaškolování začátečníků
Boček - Plachý sen.

Boček - Plachý sen.

Josef Jurčík

Josef Jurčík

na tahu
Holík - Jurčík

Holík - Jurčík

pod dohledem Petráška
Začátek debaty

Začátek debaty

o budoucnosti našeho oddílu
Miru Holíka

Miru Holíka

zaujala naše kronika
Boček - Zifčák

Boček - Zifčák

v tréninkovém tempu
Jurčík - Plachý jun.

Jurčík - Plachý jun.

hráči, kteří nejčastěji spolu remízují!
Borák - Panáček

Borák - Panáček

čas ukáže, kdo bude lepším hráčem
11. kolo regionální soutěž –  Bojkovice –  šachovna  –  01. 04. 2012

Závěrečné kolo, letošního ročníku, vyšlo na 1. apríl. Jak se v průběhu dne ukázalo, nejednalo se jen o apríl kalendářní. K 11. kolu, jsme ráno odcestovali do Bojkovic. Krásné, nedělní počasí, které nás ráno doprovázelo s auty, až k fotbalovému hřišti, kde se náš zápas odehrál, nevydrželo dlouho. Na Bojkovsku, se počasí měnilo, dá se říct, podle aktuálního stavu na šachovnicích.

Okolo 10 hodiny dopolední, tj. po půl hodině hry, skončila první partie. V tu chvíli, se zatáhla obloha a začalo sněžit. Na 7. šachovnici, po hrubé chybě černého, získal domácí Tomáš Marek, první bod pro Bojkovice. Následovaly další výhry domácích, Nováka s Jurčíkem a Pláška s Petráškem. Zdeňka Petráška, navíc postihlo úmrtí v rodině. Všichni tři naši hráči, letos zakusili svou první prohru. Za stavu 3:0 pro domácí, to vypadalo s Mařaticemi, velmi bledě. Málo kdo, by předpovídal následný vývoj událostí, které za sebou následovali. První jiskřičku naděje, vybojoval Ondřej Panáček. Ten po 24. tazích, vybojoval, celý bod, nad Jakubem Pláškem. Následovala remiz Ctibora Krátkého se Stanislavem Plachým. Aktuální stav 3,5 - 1,5 pro domácí, byl už dosti alarmující. Dalším důležitý bod Mařaticím, zajistil v souboji veteránů, Tomáš Boček, který porazil o rok staršího Josefa Košuta. Vše zůstalo na bedrech Miroslava Holíka a Zdeňka Píchy. Ten už nejednou, rozhodoval infarktové konce našich zápasů. Krátce po 13:30, muselo odjet naše první auto, zpět do Uherského Hradiště.

Nikdo si nedovolil v ten okamžik, domyslet konečný výsledek zápasu. Jako první zavelel Miroslav Holík. Ten zvítězil nad kapitánem a rozhodčím dnešního zápasu, Přemyslem Prachařem. V poslední partii, měl s černými kameny Josef Mikulčík, výhodu jednoho volného pěšce, který na B sloupci, postupoval nezadržitelně do dámy. Zápas trval do 15:30. Po 6. hodinách hry, partie skončila smírem. Nakonec se oba celky, po infarktovém průběhu zápasu, rozešly v poměru 4 - 4.

Tímto výsledkem, si Mařatice udržely v sezoně 2011/2012, svou neporazitelnost a zajistily si tak, již v minulém kole, vítězství v celé soutěži. Všichni hráči, kteří se letos zasloužili o tento postup, si zaslouží velký dík od vedení šachového oddílu Mařatice.


11. kolo
TJ Bojkovice B
    TJ Mařatice
1.  Plášek Radim
1
0
 Petrášek Zdeněk
2.  Mikulčík Josef
0,5 0,5  Pícha Zdeněk
3.  Prachař Přemysl
0 1  Holík Miroslav
4.  Krátký Ctibor
0,5
0,5  Plachý Stanislav st.
5.  Novák Zbyněk
1 0
 Jurčík Josef
6.  Košut Josef
0 1  Boček Tomáš
7.  Marek Tomáš
1 0
 Plachý Stanislav ml.
8.  Plášek Jakub
0
1  Panáček Ondřej
     4 
 4 
 

 Vzájemná bilance s Bojkovicemi "B" z pohledu Mařatic

 Počet vz. zápasů
 8
 Bilance
 4 - 1 - 3
 Skóre
 33 - 26
 
3 - 2 - 1 šachovnice

3 - 2 - 1 šachovnice

Prachař - Mikulčík - Plášek
Panáček - Plášek J.

Panáček - Plášek J.

1 - 0
Krátký - Plachý

Krátký - Plachý

0,5 - 0,5
Plášek - Petrášek

Plášek - Petrášek

1 - 0
Košut - Boček

Košut - Boček

0 - 1
Tom se střelcem navíc

Tom se střelcem navíc

... a už mu hrajou!
Pícha - Mikulčík

Pícha - Mikulčík

0,5 - 0,5
Zápis o utkání

Zápis o utkání

10. kolo regionální soutěž Uherské Hradiště – restaurace Koruna –  18. 03. 2012

V předposledním zápase, letošní sezóny, jsme přivítali ŠK Staré Město "H". Již teoreticky, po tomto kole, jsme si mohli zajistit postup do krajského přeboru. Podmínkou, byla naše výhra a zaváhání Osvětiman. Nic jsme neponechali náhodě a nastoupili jsme s šesti hráči základní soupisky, doplněné o dva náhradníky s dobrou formou. Jak se ukázalo v průběhu hry, zadní šachovnice opět rozhodly celý zápas. Na úvod jsme si připsali, zásluhou našeho nejmladšího benjamínka, Ondřeje Panáčka, první bod. Rychlá hra, s několika přehmaty obou hráčů, měla rychlý průběh a trvala necelou hodinu. Následně se rozešli smírem, Holík a Petrášek s Janem a Františkem Mošťkem. Další cenný bod, pak přidal kapitán domácích Stanislav Plachý ml. Ten zdolal Samuela Ježe, také ve svižném tempu. Celá hra, až do matu, trvala 1,5 hodiny. Třetí plichtou v zápase, skončila partie na 5. šachovnici. Staroměstskému Janu Nekardovi, se podařilo dostat domácího Stanislava Plachého, do věčného šachu a tím si vynutil remiz. Aktuální stav, pro Mařatice byl 3,5 - 1,5. Rozhodující vítězství, které zajistilo celé 3 body, pro Mařatice, zajistil Josef Jurčík. Černý kůň Mařativ, v loňském ročníku, letos ukázal opět svoji výkonnost. V zápase, který rovněž proběhl v rychlém tempu, porazil za 2 hodiny Tomáše Nekarda. Do 11 hodiny dopolední, skončila také partie Bosák - Němec, hrána na první šachovnici. Hostující Radek Němec, si nevýrazným vývinem figur, zkomplikoval situaci na šachovnici až do takové míry, že v půli partie, stála polovina všech figur (celá královská strana), v základním postavení. Domácí Jan Bosák, obětoval soupeři pěšce za útok, díky kterému, se Němec dostal do velké, časové propasti. Tím se partie následně rozhodla, v prospěch bílého. Zdálo by se, že za stavu 5,5 - 1,5, se partie na 3. šachovnici dohraje ve zkráceném tempu. Bohužel, tomu tak nebylo. Poslední partie se hrála o další 3 hodiny déle. Hostující Sedlačík, získal nad Píchou dva pěšce, které chtěl uplatnit v koncovce, jak rozhodující převahu. Zdeněk Pícha však nesložil zbraně a postupem času začal obracet partii ve svůj prospěch. Po zisku jednoho pěšce a lepším postavení bílého, se oba rozešli smírem. Po konečném výsledku 6 - 2 a zaváhání Osvětiman s Boršicemi, jsme se stali, již v 10. kole vítězi, regionálního přeboru 1. třídy. Bez ohledu na výsledek posledního zápasu, ke kterému odjíždíme do Bojkovic, nemůžeme již být sesazeni, z první pozice průběžné tabulky.


10. kolo
TJ Mařatice     ŠK Staré Město "H"
1.  Bosák Jan
1
0
 Němec Radek
2.  Petrášek Zdeněk 0,5
0,5
 Moštěk František
3.  Pícha Zdeněk 0,5
0,5
 Sedlačík Martin
4.  Holík Miroslav 0,5
0,5
 Moštěk Jan
5.  Plachý Stanislav st. 0,5
0,5
 Nekarda Jan
6.  Jurčík Josef 1 0
 Nekarda Tomáš
7.  Plachý Stanislav ml. 1
0
 Jež Samuel
8.  Panáček Ondřej
1
0
 Dlouhý Kryštof
     7 
 1 
 
 Vzájemná bilance se Starým Městem "H"
 Počet vz. zápasů
3
 Bilance
 3 - 0 - 0
 Skóre
17 - 4
 
Nekarda - Plachý sen.

Nekarda - Plachý sen.

0,5 - 0,5
Jan Moštěk

Jan Moštěk

v akci
Panáček - Dlouhý

Panáček - Dlouhý

1 - 0
Němec - Bosák

Němec - Bosák

0 - 1
Nekarda T. - Jurčík

Nekarda T. - Jurčík

0 - 1
Moštěk - Holík

Moštěk - Holík

0,5 - 0,5
Jež - Plachý jun.

Jež - Plachý jun.

0 - 1
Sedlačík a Moštěk

Sedlačík a Moštěk

v zamyšlení
Sedlačík - Pícha

Sedlačík - Pícha

0,5 - 0,5
Zápis o utkání

Zápis o utkání

9. kolo regionální soutěž –  Velehrad –  obecní úřad –  26. 02. 2012

Osmou neděli v novém roce, proběhlo 9. kolo R. P. V tomto kole, jsme navštívili nedaleký Velehrad. Zápas trvající průměrných 4,5 hodiny, předvedl typickou šachovou houpačku, kde se průběžné skóre mění, s probíhajícím časem na jednotlivých šachovnicích. V celku pěkně rozehraný zápas, měl po 1,5 hodině, tři konečné výsledky. Jako první bodoval Josef Jurčík, který si za necelou hodinu poradil, s domácím Adamem Hrňou. Partie připomínala spíše tréninkové tempo hry, než vážnou partii. Následně spolu remizovali Kegler Rudolf s Plachým Stanislavem. Dámský gambit, který se odehrál, bez větších výkyvů, měl standardní průběh. Ve střední hře, došlo na jednoduché výměny, po kterých oběma hráčům zbyl, stejný počet pěšců a nesjenobarevní střelci. Zhruba stejně rychlá remiz, nastala na šesté šachovnici, mezi Hanáčkem a Zifčákem. Krásně rozehnaný začátek zápasu, neměl dlouhé trvání. Už po další hodině, se skóre otočilo v prospěch domácího mužstva. Zásluhu na tom měli Tomáš Psotka a Antonín Křen. Stav byl 3 - 2, pro domácí mužstvo. Obrat v zápase nastal výhrou na první šachovnici, kdy Jan Bosák, zvítězil nad Liborem Keglerem a srovnal průběžný stav na 3 - 3. Vše se muselo rozhodnout mezi rodinou Pleváků a našima "Zdeňkama". Další bod pro Mařatice, a tím také jistotu minimálně remízy mužstva, přidal Zdeněk Petrášek. Ten opět prokázal, že střední hra a mistrovská manévrovatelnost s jezdcem, je jeho silná stránka. V poslední partii to bylo "HOP" nebo "TROP".  Pavel Plevák byl postaven před jasnou věc a tím je jedině výhra. Zdeněk Pícha, ač se v závěru partie dostal pod malý tlak, naznačil opakovanými tahy, že REMIZ Mařaticím stačí, proto došlo na ostřejší variantu, která skončila pro Mařatice šťastněji. Touto výhrou, se Mařatice vyšvihly do čela průběžné tabulky.


9. kolo
Sokol Velehrad
    TJ Mařatice
1.  Keger Libor
0
1
 Bosák Jan
2.  Plevák Petr
0 1  Pertrášek Zdeněk
3.  Plevák Pavel
0 1  Pícha Zdeněk
4.  Psotka Tomáš
1
0  Holík Miroslav
5.  Křen Antonín
1 0
 Plachý Stanislav st.
6.  Hanáček Petr
0,5 0,5  Zifčák Josef
7.  Hrňa Adam
0 1
 Jurčík Josef
8.  Kegler Rudolf
0,5
0,5  Plachý Stanislav ml.
     3 
 5 
 

 Vzájemná bilance z pohledu Mařatic

 Počet vz. zápasů
 11
 Bilance
 8 - 2 - 1
 Skóre
 44 - 38
Psotka  - Holík

Psotka - Holík

1 - 0
Bosák - Kegler

Bosák - Kegler

1 - 0
Plevák - Pícha

Plevák - Pícha

0 - 1
Zifčák - Hanáček

Zifčák - Hanáček

0,5 - 0,5
Plevák - Petrášek

Plevák - Petrášek

0 - 1
Plachý sen. - Křen

Plachý sen. - Křen

0 - 1
Zdeněk Petrášek

Zdeněk Petrášek

přemýšlí, jak obelstít soupeře
Petr Plevák

Petr Plevák

řeší zapeklitou situaci s koňmi
Plevák - Petrášek

Plevák - Petrášek

47. .... Kc6
Plevák - Petrášek

Plevák - Petrášek

48. Kg3 s králem do útoku!
Zápis o utkání

Zápis o utkání

8. kolo regionální soutěž Uherské Hradiště – restaurace Koruna –  12. 02. 2012

V neděli, jsme na domácí půdě hostili Vlčnov "C". Zápas probíhal ve svižném tempu. Po třech hodinách, bylo o konečném výsledku jasno. Po 80. minutách hry, skončila první partie. Na čtvrté šachovnici remizoval Miroslav Holík s Miroslavem Žižkou. V partii, o stejném počtu kamenů, nebylo možné ve střední hře, nic kloudného vymyslet. Následovala první výhra Mařatic, v podání Josefa "čaroděje" Zifčáka, u kterého nikdy člověk neví, jak partie dopadne. Zifčák, který byl sám pod tlakem Petra Vávry, se tísnil se všemi figurami  okolo rošády. Měl proti soupeři jedinou výhodu, krajního volného pěšce. Ten se stal pro celou partii rozhodující. Následně vyhráli za Mařatice: Petrášek, Pícha a Bosák. O další celý bod se zasloužil kapitán Plachý ml., který přehrál svého bývalého kolegu z firmy NIOB Hluk. V partii došlo k zásadnímu zlomu v 10. tahu, kdy černý špatně pokryl útok jezdce v "Dámském gambitu". Následně došlo k zisku věže, která poznamenala další průběh partie. Poslední celý bod, přidal náš nejmladší benjamínek Ondřej Panáček. Tomu se podařilo vyrovnanou partii s Markem Kadlčíkem, otočit ve svůj prospěch, až v závěru partie, na soupeřův chybný tah pěšcem na b3. Hosté následně upravili celkový stav zápasu na 7 - 1. V poslední partii remizovala Soňa Vávrová s Josefem Jurčíkem. Po tomto kole zůstáváme stále na 2. místě v průběžné tabulce.

8. kolo
TJ Mařatice     TJ Vlčnov "C"
1.  Bosák Jan
1
0
 Podškubka Ondřej
2.  Petrášek Zdeněk 1
0
 Pavelčík Jaroslav
3.  Pícha Zdeněk 1
0
 Buráň Michal
4.  Holík Miroslav 0,5
0,5
 Žižka Miroslav
5.  Zifčák Josef 1
0
 Vávra Petr ml.
6.  Jurčík Josef 0,5 0,5
 Vávrová Soňa
7.  Plachý Stanislav ml. 1
0
 Kadlčík Petr
8.  Panáček Ondřej
1
0
 Kadlčík Marek
     7 
 1 
 
 Vzájemná bilance s Vlčnovem "C"
 Počet vz. zápasů
7
 Bilance
 6 - 0 - 1
 Skóre
39 - 14
 
Plachý ml. - Kadlčík P.

Plachý ml. - Kadlčík P.

1 - 0
Žižka - Holík

Žižka - Holík

0,5 - 0,5
Jurčík - Vávrová

Jurčík - Vávrová

0,5 - 0,5
Zifčák - Vávra ml.

Zifčák - Vávra ml.

1 - 0
Plachý Stanislav sen.

Plachý Stanislav sen.

při zápisu
Buráň - Pícha

Buráň - Pícha

0 - 1
Zdeněk Pícha

Zdeněk Pícha

... a ještě cukřík!
Panáček - Kadlčík M.

Panáček - Kadlčík M.

1 - 0
Žižka - Holík

Žižka - Holík

po 45 minutách hry se blížili ke konci partie!
Jurčík - Buráňová

Jurčík - Buráňová

po 75. minetě hry
5 - 8 šachovnice

5 - 8 šachovnice

1 - 4 šachovnice

1 - 4 šachovnice

J. Zifčák zamyšlený

J. Zifčák zamyšlený

dnes si to musel vydřít!
Zápis o utkání

Zápis o utkání

7. kolo regionální soutěž –  Ostrožská Nová Ves –  obecní úřad –  29. 01. 2012

Odehrálo se 7. kolo regionálního přeboru, ke kterému jsme odcestovali do Ostrožské Nové Vsi. S tímto soupeřem jsme změřili své síly naposledy v ročníku 1999/2000. Tehdy jsme vyhráli 5 - 3. Se zcela jinými týmy se v neděli nastupovalo po více, jak 10 letech. Mařaťští šachisté drží už více jak rok, svou neporazitelnost. Naposledy podlehli Vlčnovu "C" 12.12.2010 v poměru 3 - 5. Ani v tomto zápase tomu nemělo být jinak. Ze sestavy byla vypuštěna naše jednička Bosák, což sice nemělo na sílu mužstva až takový vliv, ale shodou špatných okolností, jsme přicestovali pouze v sedmi hráčích, tak že domácí vedli od začátku zápasu kontumací na poslední šachovnici 1 - 0. I přes tento, ne příliš šťastný začátek, jsme si po hodině hry získali první bod, o který se zasloužil Josef Zifčák. Na toto vítězství navázali následně i ostatní hráči, stejným bodovým ziskem. Čestnou remiz, vybojoval na čtvrté šachovnici, za domácí Stanislav Botek.

7. kolo
ŠK Ostrožská Nová Ves
    TJ Mařatice
1.  Studnička Pavel
0
1
 Petrášek Zdeněk
2.  Potrusil Zdeněk
0 1  Pícha Zdeněk
3.  Botek Jan 0 1  Holík Miroslav
4.  Botek Stanislav
0,5
0,5  Plachý Stanislav st.
5.  Pavlas Jan
0 1
 Zifčák Josef
6.  Hůsek Martin
0 1  Plachý Stanislav ml.
7.  Mareček Šimon
0 1
 Panáček Ondřej
8.  Slováková Barbora
1
0  - kontumace -
     1,5 
 6,5 
 

 Vzájemná bilance s Ostrožskou Novou Vsí z pohledu Mařatic

 Počet vz. zápasů
 5
 Bilance
 4 - 0 - 1
 Skóre
 23,5 - 10,5
 
Studnička - Petrášek

Studnička - Petrášek

0 - 1
Pavlas - Zifčák

Pavlas - Zifčák

0 - 1
Potrusil - Pícha

Potrusil - Pícha

0 - 1
Mareček - Panáček

Mareček - Panáček

0 - 1
Húsek - Plachý ml.

Húsek - Plachý ml.

0 - 1
Botek S. - Plachý st.

Botek S. - Plachý st.

0,5 - 0,5
Botek J. - Holík

Botek J. - Holík

0 - 1
Zápis o utkání

Zápis o utkání

6. kolo regionální soutěž Uherské Hradiště – restaurace Koruna –  15. 01. 2012

V prvním zápase nového roku 2012, jsme přivítali na domácí půdě hosty s Boršic. Zápas se hrál hodinu v poklidném tempu hry. Po hodině si Mařatice, zásluhou Josefa Zifčáka připsali první cenný bod. Pak se začaly postupně dostavovat i další partie. V krátkém sledu za sebou skončily partie: Petrášek – Pfeffer, Jurčík - Donátek, Bosák – Hurdes a Holík - Tomášů. Všechny čtyři partie neměly vítěze. Následovala výhra na poslední šachovnici, kde partii rozhodlo jedno tempo ve hře, díky kterému se černý král ocitnul ve výhodnějším postavení. Při rovnosti pěšců na šachovnici (bílí z leva: 1+3, proti černému 2+2). Dvojici černých pěšců na levé straně, šlo v postupu zabránit pouze zásahem bílého krále, který se dostal mimo dosah svých pěšců. Výsledkem bylo vysbírání zbylých pěšců na opačné straně šachovnice a tím rezignaci bílého. O další bod se postaral Tomáš Boček, který se utkal s Josefem Skupinou. Bitva dvou zasloužilých důchodců, vyzněla nakonec v prospěch Mařatic. Jedinou výhru v závěru zápasu zajistil hostům Petr Janska. Ten donutil bílého v závěru k rychlému rozhodování. Pícha odtahat 10 tahů za 1. minutu, což vedlo k nepřesné hře. Po časovém limitu 40. tahů za 2 hodiny, Pícha partii vzdal. Po vítězném zápase, jsme se posunuli v průběžné tabulce na 2. místo.

6. kolo
TJ Mařatice     SK Boršice "D"
1.  Bosák Jan
0,5
0,5
 Hurdes Josef
2.  Petrášek Zdeněk 0,5
0,5
 Pfeffer Dominik
3.  Pícha Zdeněk 0
1
 Nanska Petr
4.  Holík Miroslav 0,5
0,5
 Tomášů Bobin
5.  Zifčák Josef 1
0
 Tomášů Pavel
6.  Jurčík Josef 0,5 0,5
 Donátek Kamil
7.  Boček Tomáš 1
0
 Skupina Josef
8.  Plachý Stanislav ml.
1
0
 Slabá Lenka
     5 
 3 
 
 Vzájemná bilance s Boršicemi "G"
 Počet vz. zápasů
10
 Bilance
 6 - 4 - 0
 Skóre
47,5 - 32,5
 
Zifčák - Tománek

Zifčák - Tománek

1 - 0
Jurčík - Donátek

Jurčík - Donátek

0,5 - 0,5
Pfeffer - Petrášek

Pfeffer - Petrášek

0,5 - 0,5
Janska - Pícha

Janska - Pícha

1 - 0
Tomášů - Holík

Tomášů - Holík

0,5 - 0,5
1 - 4 šachovnice

1 - 4 šachovnice

Hurdes - Bosák

Hurdes - Bosák

0,5 - 0,5
5 - 8 šachovnice

5 - 8 šachovnice

Plachý ml. - Slabá

Plachý ml. - Slabá

1 - 0
Boček - Skupina

Boček - Skupina

1 - 0
Zápis o utkání

Zápis o utkání

4. kolo regionální soutěž Uherské Hradiště – restaurace Koruna –  27. 11. 2011

Obzvláště rychlý zápas se odehrál v první adventní neděli mezi Mařaticemi a Starým Městem "G". Konečný výsledek zápasu byl uzavřen po 128 minutách hry. Po hodině hry otevřel skóre zápasu Josef Zifčák s Petrem Lapčíkem. Oba se rozešli smírem. Následovala výhra hostujícího Tomáše Otradovce na osmé šachovnici. Slibně rozehraný zápas hosté, ale nedotáhli do úspěšného konce. Hlavním těžítkem na váhách celkového výsledku byly přední šachovnice, které dnes rozhodly celý zápas. Ve svém druhém zápase za Mařatice zabodovala "NAŠE JEDNIČKA" Jan Bosák, který získal svým tlakem vítězství ve 23. tahu. Po bodu ještě přidali Holík a Petrášek. Ostatní partie skončily remizami. Díky vítězství v poměru 5 - 3 se Mařatice posunuly na průběžné čtvrté místo v tabulce. Jak Mařatice, tak i Kunovice na průběžném šestém místě doposud neprohráli ani jeden ze svých "3" zápasů.

4. kolo
TJ Mařatice     ŠK Staré Město "G"
1.  Bosák Jan
1
0
 Habáník Jiří
2.  Petrášek Zdeněk 1
0
 Jungman Petr
3.  Pícha Zdeněk 0,5
0,5
 Lessy Tomáš
4.  Holík Miroslav 1
0
 Pikner Jiří
5.  Zifčák Josef 0,5
0,5
 Lapčík Petr
6.  Jurčík Josef 0,5 0,5
 Koláčný David
7.  Boček Tomáš 0,5
0,5
 Blaha Kamil
8.  Jošek Rostislav
0
1
 Otradovec Tomáš
     5 
 3 
 
 Vzájemná bilance se Starým Městem "G"
 Počet vz. zápasů
11
 Bilance
 10 - 0 - 1
 Skóre
57,5 - 37,5
Habáník - Bosák

Habáník - Bosák

0 - 1
Boček - Blaha

Boček - Blaha

0,5 - 0,5
Pikner - Holík

Pikner - Holík

0 - 1
sousto pro brankáře!
Boček - Blaha

Boček - Blaha

po 23. tahu
Zdeněk Petrášek

Zdeněk Petrášek

a jeho radost
Jungman - Petrášek

Jungman - Petrášek

0 - 1
Petráškova roznáška

Petráškova roznáška

fotomomentka
Zápis o utkání

Zápis o utkání

3. kolo regionální soutěž –  Hluk –  obecní úřad –  13. 11. 2011

Hrálo se 3. kolo regionálního přeboru. K tomuto zápasu jsme odcestovali do nedalekého Hluku, kde proběhla pětihodinová bitva s místním mužstvem. Poprvé letos, se v naší sestavě, objevil i Jan Bosák. Po hodině hry došlo na první celkem rychlou remiz. Zasloužili se o ní, Jiří Macek s Josefem Zifčákem. Po půlhodině následovalo velké překvapení v podobě domácího Jaroslava Růska, který porazil Stanislava Plachého. Ještě ve 29 tahu to bylo tzv. "na sprchu a rychlý odchod domů na řízek", ale vše bylo naprosto naopak. Po nevynucených chybách se hra otočila o 180 stupňů a Růsek si dotáhnul dámu, za kterou musela následovat oběť věže. S bílými kameny hrající Jaroslav Růsek, s převahou střelce nedal soupeři šanci a náš hráč vzdal. To byla ze strany domácích jediná výhra. Po krátké chvíli následovala výhra Miroslava Holíka, nad Miroslavem Vychorcem, který za Mařatice hostoval dvě sezóny v krajském přeboru 2008/2009 a 2009/2010. Ani Jan Bosák nezklamal při svém prvním startu za Mařatice a rozešel se smírem s Danem Rakušanem. Dalším bodem pak přispěl na druhé šachovnici Zdeněk Petrášek.  Na předposlední šachovnici, si Tomáš Boček, došel se svým pěšcem, až do dámy. Tomuto postupu nedokázal František Dičer nikterak zabránit, protože se pře dotažením pěšce dostal do velké, časové tísně, která mu nedovolila více možností v kombinaci. V předposlední partii remizoval Zdeněk Pícha s domácím Petrem Štefaníkem. Ani případná dohrávka by jiný stav na šachovnici neukázala. Jako poslední dohrával Stanislav Plachý junior proti Jaroslavu Halovi, který dostal ve 20 tahu nabídku remízy. Situace na šachovnici lehce zvýhodňovala bílého, pro lepší postavení. Stav kamenů byl stejný. Nakonec rozhodl po 4,5 hodinách, špatný tah střelcem ve 43 tahu, po kterém došlo k průlomu hry se ziskem kvality, ta byla korunována vítězstvím ve 43. tahu. Po celkovém vítězství 5,5 - 2,5 z pohledu Mařatic se náš tým posunul na průběžné páté místo v tabulce.


3. kolo
Spartak Hluk
    TJ Mařatice
1.  Rakušan Dan
0,5
0,5
 Bosák Jan
2.  Štefaník Richard
0 1
 Petrášek Zdeněk
3.  Štefaník Petr
0,5 0,5  Pícha Zdeněk
4.  Vychorec Miroslav
0
1  Holík Miroslav
5.  Růsek Jaroslav
1 0
 Plachý Stanislav st.
6.  Macek Jiří
0,5 0,5  Zifčák Josef
7.  Dičer František
0 1
 Boček Tomáš
8.  Hala Jaroslav
0
1  Plachý Stanislav ml.
     2,5 
 5,5 
 
 Vzájemná bilance s Hlukem (A+B) z pohledu Mařatic
 Počet vz. zápasů
 14
 Bilance
 11 - 2 - 1
 Skóre
 60 - 39
 
Štefaníci - Rakušan

Štefaníci - Rakušan

3 - 2 - 1
šachovnice Hluku
Dičer - Hala

Dičer - Hala

7-8 šachovnice
vyšla na prázdno
Petrášek - Štefaník

Petrášek - Štefaník

1 - 0
Macek - Zifčák

Macek - Zifčák

0,5 - 0,5
nejrychlejší remiz
Bosák - Rakušan

Bosák - Rakušan

0,5 - 0,5
Holík - Vychorec

Holík - Vychorec

1 - 0
Plachý sen. - Zifčák

Plachý sen. - Zifčák

5 - 6
šachovnice Mařatic
Dičer - Boček

Dičer - Boček

0 - 1
Tomáš opět plný počet bodů!
Jaroslav Růsek

Jaroslav Růsek

v těžké pozici, přesto našel řešení!
Špatný tah střelcem

Špatný tah střelcem

ve 43. tahu, rozhodlo celou partii
Plachý jun. - Hala

Plachý jun. - Hala

1 - 0
Štefaník - Pícha

Štefaník - Pícha

0,5 - 0,5
Plachý jun. - Hala

Plachý jun. - Hala

situace po 58.tahu
Zápis o utkání

Zápis o utkání

2. kolo regionální soutěž Kunovice –  šachovna –  23. 10. 2011

V našem prvním zápase, letošní sezóny, jsme "hostili", aspoň podle rozlosování  Š.O. Kunovice. Po domluvě obou kapitánů, se zápas odehrál v kunovické šachovně. S kunovickým týmem, se potkáváme celkem pravidelně, ať už v krajské, či regionální soutěži. Letos tomu nebylo jinak. V neděli proběhlo měření sil, již po čtrnácté. Samotná bilance vyrovnanosti obou týmů před zápasem hovořila jasnými čísly 4 - 6 - 3. V průběhu zápasu, který trval zhruba 3,5 hodiny, se ani jeden z týmů neukázal jako výrazně silnější. Za Kunovice bodoval Milan Šácha a Miroslav Vichorec, který svou výhrou pokřtil našeho Ondru Panáčka, který si tímto zápasem odbyl premiérový start za Mařatice. Mařatický černý kůň Josef Jurčík, který začal za Mařatice hrát již v loňské sezóně, se uchytil i dnes, a to na páté šachovnici, proti Jiřímu Hráčkovi. Poslední zápas, který se dohrával, po dvanácté hodině polední, měl rozhodnout o plném, či bodovém dělení z pohledu Kunovic. Letošní jubilant (80. let) Tomáš Boček, svou výhrou nad Jaromírem Bílkem, zajistil Mařaticím první bod v letošním ročníku. 

2. kolo
TJ Mařatice     Š.O. Kunovice
1.  Petrášek Zdeněk
0,5
0,5
 Kadlec Pavel
2.  Pícha Zdeněk
0
1
 Šácha Milan
3.  Holík Miroslav 0,5
0,5
 Ručka Pavel
4.  Zifčák Josef 0,5
0,5
 Zemčík Jan
5.  Jurčík Josef 1
0
 Hlaváček Jiří
6.  Boček Tomáš 1 0
 Bílek Jaromír
7.  Plachý Stanislav ml.
0,5
0,5
 Vavřík Jiří
8.  Panáček Ondřej
0
1
 Vichorec Antonín
     4 
 4 
 
 Vzájemná bilance s Kunovicemi
 Počet vz. zápasů
 
 Bilance
 4 - 7 - 3
 Skóre
56 - 54
 
Petrášek - Kadlec

Petrášek - Kadlec

0,5 - 0,5
Pícha - Šácha

Pícha - Šácha

0 - 1
Poslední tři šachovnice

Poslední tři šachovnice

Mařatic, získaly 1,5 b
Vichorec - Panáček

Vichorec - Panáček

1 - 0
Zemčík - Zifčák

Zemčík - Zifčák

0,5 - 0,5
Holík - Zifčák

Holík - Zifčák

a Zemčíkova ruka!
Vavřík a Bílek

Vavřík a Bílek

6. a 7. šachovnice Kunovic
Pavel Ručka

Pavel Ručka

jako dokumentarista
Pavel Ručka

Pavel Ručka

v akci
Bílek - Boček

Bílek - Boček

0 - 1
Zápis o utkání

Zápis o utkání

Vichorec-Vavřík-Bílek

Vichorec-Vavřík-Bílek

8. - 7. - 6.
šachovnice Kunovic
Hráček - Jurčík

Hráček - Jurčík

0 - 1
Vavřík - Plachý ml.

Vavřík - Plachý ml.

0,5 - 0,5
Jan Zemčík

Jan Zemčík

vsadil na Anglickou hru, Zifčákova obrana to ustála
Jiří Vavřík

Jiří Vavřík

po dvaceminutovém zamyšlení .... Jdxe5?
Antonín Vichorec

Antonín Vichorec

stále dokáže svou hru dobře prodat
Jiří Hráček

Jiří Hráček

Sicilská obrana nezabrala
Petrášek - Kadlec

Petrášek - Kadlec

remiz po 15 tahu!
Milan Šácha

Milan Šácha

byl úspěšnější
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one