11. kolo regionální soutěž –  Bojkovice –  šachovna  –  01. 04. 2012

Závěrečné kolo, letošního ročníku, vyšlo na 1. apríl. Jak se v průběhu dne ukázalo, nejednalo se jen o apríl kalendářní. K 11. kolu, jsme ráno odcestovali do Bojkovic. Krásné, nedělní počasí, které nás ráno doprovázelo s auty, až k fotbalovému hřišti, kde se náš zápas odehrál, nevydrželo dlouho. Na Bojkovsku, se počasí měnilo, dá se říct, podle aktuálního stavu na šachovnicích.

Okolo 10 hodiny dopolední, tj. po půl hodině hry, skončila první partie. V tu chvíli, se zatáhla obloha a začalo sněžit. Na 7. šachovnici, po hrubé chybě černého, získal domácí Tomáš Marek, první bod pro Bojkovice. Následovaly další výhry domácích, Nováka s Jurčíkem a Pláška s Petráškem. Zdeňka Petráška, navíc postihlo úmrtí v rodině. Všichni tři naši hráči, letos zakusili svou první prohru. Za stavu 3:0 pro domácí, to vypadalo s Mařaticemi, velmi bledě. Málo kdo, by předpovídal následný vývoj událostí, které za sebou následovali. První jiskřičku naděje, vybojoval Ondřej Panáček. Ten po 24. tazích, vybojoval, celý bod, nad Jakubem Pláškem. Následovala remiz Ctibora Krátkého se Stanislavem Plachým. Aktuální stav 3,5 - 1,5 pro domácí, byl už dosti alarmující. Dalším důležitý bod Mařaticím, zajistil v souboji veteránů, Tomáš Boček, který porazil o rok staršího Josefa Košuta. Vše zůstalo na bedrech Miroslava Holíka a Zdeňka Píchy. Ten už nejednou, rozhodoval infarktové konce našich zápasů. Krátce po 13:30, muselo odjet naše první auto, zpět do Uherského Hradiště.

Nikdo si nedovolil v ten okamžik, domyslet konečný výsledek zápasu. Jako první zavelel Miroslav Holík. Ten zvítězil nad kapitánem a rozhodčím dnešního zápasu, Přemyslem Prachařem. V poslední partii, měl s černými kameny Josef Mikulčík, výhodu jednoho volného pěšce, který na B sloupci, postupoval nezadržitelně do dámy. Zápas trval do 15:30. Po 6. hodinách hry, partie skončila smírem. Nakonec se oba celky, po infarktovém průběhu zápasu, rozešly v poměru 4 - 4.

Tímto výsledkem, si Mařatice udržely v sezoně 2011/2012, svou neporazitelnost a zajistily si tak, již v minulém kole, vítězství v celé soutěži. Všichni hráči, kteří se letos zasloužili o tento postup, si zaslouží velký dík od vedení šachového oddílu Mařatice.


11. kolo
TJ Bojkovice B
    TJ Mařatice
1.  Plášek Radim
1
0
 Petrášek Zdeněk
2.  Mikulčík Josef
0,5 0,5  Pícha Zdeněk
3.  Prachař Přemysl
0 1  Holík Miroslav
4.  Krátký Ctibor
0,5
0,5  Plachý Stanislav st.
5.  Novák Zbyněk
1 0
 Jurčík Josef
6.  Košut Josef
0 1  Boček Tomáš
7.  Marek Tomáš
1 0
 Plachý Stanislav ml.
8.  Plášek Jakub
0
1  Panáček Ondřej
     4 
 4 
 

 Vzájemná bilance s Bojkovicemi "B" z pohledu Mařatic

 Počet vz. zápasů
 8
 Bilance
 4 - 1 - 3
 Skóre
 33 - 26
 
01.04.2012 23:10:26
Stanap
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one