8. kolo

8. kolo

8. kolo regionální soutěž - Vlčnov - Klub sportu a kultury - 24. 02.2013

K osmému kolu R.P. odcestovali Mařatice do Vlčnova. S místním béčkem byla před zápasem vcelku vyrovnaná bilance v poměru 3 - 0 - 4 v mírný neprospěch Mařatic. Domácí hráči, potřebovali v tomto zápase nutně vyhrát, aby si tak udrželi naději na postup do krajského přeboru. Od začátku zápasu, probíhal na šachovnicích velmi vyrovnaný souboj. Po 2,5 hodinách skočila první partie mezi domácím Bartošem a Zifčákem. Oba hráči se rozešli smírem. Další remiz přidal Ondrůšek s Píchou na třetí šachovnici. Následovala výhra domácího Ficence nad Jurčíkem. Záhy srovnal průběžný stav Bosák výhrou nad Kolouchem. Následovala výhra na poslední šachovnici domácího Podškůbky. Po té srovnal průběžný stav Petrášek, na druhé šachovnici. Po remíze Plachého seniora s Kratochvílovou, vzal remiz i Holík a zápas skončil celkově 4 - 4.

 


8. kolo
TJ Vlčnov B     TJ Mařatice
1.  ŠKolouch Jiří 0 1  Bosák Jan
2.  Oharek Vlastimil 0 1  Petrášek Zdeněk
3.  Ondrůšek Jan 0,5 0,5  Pícha Zdeněk
4.  Moštěk Jan 0,5 0,5  Holík Miroslav
5.  Bartoš Karel 0,5 0,5  Zifčák Josef
6.  Ficenc Libor 1 0  Jurčík Josef
7.  Kratochvílová Marie 0,5 0,5  Plachý Stanislav st.
8.  Podškubka Ondřej 1 0  Plachý Stanislav ml.
     4   4   
 Vzájemná bilance s Vlčnovem "B" z pohledu Mařatic
 Počet vz. zápasů  8
 Bilance  3 - 1 - 4
 Skóre  31 - 33
Tabulka po 7. kole
Tabulka po 7. kole
7. kolo regionální soutěž  - Uherské Hradiště - hospoda U Šarika -  10. 02. 2013  

V 7. kole Mařatice hostili v hospodě u Šarika sousední Kunovice. Jednalo se místní derby. Oba týmy v posledních letech předváděli ve společných zápasech vyrovnané výsledky. Ne jinak tomu bylo i v neděli. Po necelé hodině hry a pouze po 7. tazích se rozešli na sedmé desce smírem Hráček s Panáčkem. Ani jeden z hráčů neměl zájem tvořit nic převratného na černobílých polích. Po další půlhodině hry nastala rovněž remiz mezi Kadlecem a Petráškem. Oba hráči se dohodly po 17. tazích ve vyrovnané pozici. Po 11 hodině dopolední, přidal první bod Mařaticím Miroslav Holík, který v 32. tahu umatoval hostujícího kapitána Pavla Ručku. Po této výhře korigoval stav na 2 - 2 hostující Zemčík nad Josefem Zifčákem. Další celý bod Kunovicím získal Jiří Hráček nad Josefem Jurčíkem. Před půl jedenáctou nabídnul kapitán domácích Stanislav Plachý hostujícímu Gabrielu Stanicayovi remiz ve vyrovnané partii. Ten ji přijal s vyhlídkou na výhru Kunovic, kterou mohl reálně zvrátit už jen Nikola Mitáš, hrající na 7. šachovnici. Po podprůměrném začátku partie, se Mitáš vypracoval až do koncovky, kde srovnal hru a Vichorec si mohl zajistit remízu opakováním tahů. Chtěl však více, po chybě byl Mitášem umatovaný v 56. tahu. Poslední hraná partie mezi Píchou a Šáchou skončila po dohodě obou hráčů smírem. Hosté si z hospody U Šarika odvezli zaslouženou plichtu 4 - 4.

 


7. kolo
TJ Mařatice     Š.O. Kunovice
1.  Petrášek Zdeněk 0,5 0,5  Kadlec Pavel
2.  Holík Miroslav 0,5 0,5  Šícha Milan
3.  Zifčák Josef 1 0  Ručka Pavel
4.  Hodný Ladislav 0 1  Zemčík Jan
5.  Panáček Ondřej 0 1  Hráček Jiří
6.  Mitáš Nikola 0,5 0,5  Bílek Jaromír
7.  Borák Antonín 1 0  Vichorec Antonín
8.  Plachý Stanislav ml. 0,5 0,5  Stanicay Gabriel
     4   4   
 Vzájemná bilance s Kunovicemi (A+B)
 Počet vz. zápasů 15
 Bilance  4 - 8 - 3
 Skóre 60 - 58
Tabulka po 6. kole
Tabulka po 6. kole

6. kolo regionální soutěž - Bojkovice - šachovna - 27. 01. 2013


V neděli 27. 01.2013 se odehrálo již v pořadí šesté kolo regionálního přeboru. V tomto kole odcestovali mařaťští šachisté za tradičním soupeřem do Bojkovic, kde již čekalo místní béčko. S Bojkovicemi probíhají bitvy na šachovnici vždy ve vyrovnaném stylu. I v tomto zápase tomu nebylo jinak. Po velmi vydařeném začátku, kdy se domácí dostali pod tlak, museli ke konci těžce dotahovat.  Průběžný stav zápasu 1,5 - 3,5 v neprospěch domácích, sliboval cenné tři body. Které se postupně rozplynuli po prohře sedmé a osmé šachovnice Mařatic, které bývají silnou oporou pro zisk bodů. Po konečném výsledku 4 - 4 si oba soupeři připsali "pouze" po bodu.

6. kolo
TJ Bojkovice B     TJ Mařatice
1.  Mikulčík Josef 0,5 0,5  Bosák Jan
2.  Vaňhara Jiří 0 1  Petrášek Zdeněk
3.  Prachař Přemysl 0 1  Holík Miroslav
4.  Krátký Ctibor 0,5 0,5  Zifčák Josef
5.  Novák Zbyněk 0,5 0,5  Jurčík Josef
6.  Jančář Voktor 0,5 0,5  Plachý Stanislav st.
7.  Marek Tomáš 1 0  Panáček Ondřej
8.  Tesařík Jiří 1 0  Borák Antonín
     4   4   
 Vzájemná bilance s Bojkovicemi "B" z pohledu Mařatic
 Počet vz. zápasů  8
 Bilance  4 - 2 - 3
 Skóre  37 - 30
6. kolo.doc  29.18kB
kompletní výsledky 6. kola
Tabulka po 5. kole
Tabulka po 5. kole
5. kolo regionální soutěž - Uherské Hradiště - hospoda U Šarika -  13. 01. 2013

V prvním zápase, konaném na domácí půdě v roce 2013, Mařatice přivítali hosty ze Starého Města. Domácí Mařatice nastoupili v dosti kombinované sestavě s pěti náhradníky. Což se ukázalo v průběhu zápasu jako rozhodující. Jako první z nováčků a náhradníků v sestavě Mařatic dohrál Nikola Mitáš. Ten se rozešel smírem s Antonínem Macháčkem. V zápětí přidal celý bod na poslední šachovnici domácí kapitán Stanislav Plachý, proti devítileté Viktorii Všetulové. Po 74 minutách skončila partie na páté šachovnici. Utkání mezi Ondřejem Panáčkem a Janem Mošťkem nenašlo vítěze. Následně došlo k umatování Zdeňka Petráška na první šachovnici, což nikdo nečekal. Na pohodě v týmu nepřidala ani prohra druhého nováčka v našem týmu Ladislava Hodného s Petrem Bartošíkem.  Hodný ztratil na začátku partie zbytečně věž, která v průběhu další hry ukázala, jako velmi důležitá. Otočit nepříznivý stav zápasu v prospěch domácího mužstva, se pokusil Miroslav Holík, který porazil staroměstského Tomáše Otradovce. Průběžný stav 3 - 3, byl sice velmi nadějný, ale po velké chybě v 32. tahu Josefa Zifčáka, bylo hned jasné, že domácí celek, bude bojovat jen o čestnou remiz. Tu mohl zachránit pouze třetí nováček Antonín Borák. Ten se dostal od začátku zápasu pod velký tlak, hostujícího Tomáše Nekardy. V průběhu střední hry, se Borákovi tento tlak povedlo zredukovat na hrozbu matu. Bohužel se v závěru partie nepovedlo tento tlak dovést až do vítězného konce a partie skončila remízou. Hosté si po zásluze odvezli těsné vítězství 4,5 - 3,5 nad domácím mužstvem Mařatic.


5. kolo
TJ Mařatice     ŠK Staré Město "H"
1.  Petrášek Zdeněk 0 1  Moštěk František
2.  Holík Miroslav 1 0  Otradovec Tomáš
3.  Zifčák Josef 0 1  Nekarda Jan
4.  Hodný Ladislav 0 1  Bartošík Petr
5.  Panáček Ondřej 0,5 0,5  Moštěk Jan
6.  Mitáš Nikola 0,5 0,5  Macháček Antonín
7.  Borák Antonín 0,5 0,5  Nekarda Tomáš
8.  Plachý Stanislav ml. 1 0  Všetulová Viktorie
     3,5   4,5   
 Vzájemná bilance se Starým Městem "H"
 Počet vz. zápasů 4
 Bilance  3 - 0 - 1
 Skóre 20,5 - 8,5
5. kolo.doc  29.18kB
komplet výsledky 5. kola
4. kolo regionální soutěž - Vlčnov - Klub sportu a kultury - 09. 12.2012

K poslednímu zápasu v roce 2012, odcestovali Mařatice do Vlčnova. Zde už čekalo místní "céčko", posílené o bývalé hráče Spartaku Hluk, který do letošního ročníku nenastoupil. Skóre zápasu se otevřelo po 99 minutách hry. Soupeři z minulého ročníku Marek Kadlčík a Ondřej Panáček, na sebe narazili naposledy 12. února 2012. Ve svém zatím jediném měření sil, byl úspěšnější Ondřej Panáček. Teď se oba soupeři potkali na šesté šachovnici. Po vyrovnané střední hře, skončila partie dělbou bodů. Na tento remízový stav, navázal po 20. minutách Rostislav Jošek, který Petru Mošťkovi, uštědřil po 18. tazích ukázkový mat, sehraný po zahájení "Evansova gambitu". Další dělení bodů na šachovnicích nastalo pět minut před tři čtvrtě na dvanáct. Došlo opět na dělbu bodu, tentokrát mezi Jaroslavem Halou a Josefem Zifčákem. Symetrická koncovka s ne stejnobarevnými střelci neměla jiného východiska, než remíz. Několik minut před pravým polednem skončila také partie na sedmé šachovnici, na které se také potkali soupeři z minulého ročníku. Petr Kadlčík sehrál velmi pasivní variantu "Anglické hry", což se v průběhu partie projevilo ztrátou figury s následným matem ve 41. tahu. Následně skončili ve stejný okamžik dvě partie, které sehráli Holík s Růskem a Petrášek se Štefaníkem. V první zmiňované partii si Miroslav Holík musel doslova dojít s pěšcem a střelcem do dámy. Této dvojici figur oponoval samotný král, který sám neměl šanci změnit stav na šachovnici. Celá partie se protáhla více, jak na 80 tahů. Druhá partie, odehraná na první šachovnici, měla o něco dramatičtější dohru. S černými kameny hrající Petrášek útočil na královské křídlo. I po dohrávce by však partie neskončila výhrou, proto bílý v časové tísni nabídl černému remíz a ten ji přijal. Na druhé šachovnici spolu změřili síly Zdeněk Pícha a Miroslav Vychorec, který náš celek před několika lety posílil v krajské soutěži. Partie se po vlažném úvodu partie dostala až do koncovky, kdy proto sobě stály pěšci, dvě dámy a bílá věž, proti černému střelci. Ani po dohrávce, ve které Vychorec získal další pěšce na svoji stranu, partie nebyla zcela rozhodnuta a tak se po domluvě obou hráčů, dala za remíz. Jelikož poslední hraná partie mezi Tomášem Bočkem a Miroslavem Žižkou nenašla vítěze, skončil celý zápas v prospěch Mařatic v poměru 5,5 - 2,5.


4. kolo
TJ Vlčnov C     TJ Mařatice
1.  Štefaník Richard 0,5 0,5  Petrášek Zdeněk
2.  Vychorec Miroslav 0,5 0,5  Pícha Zdeněk
3.  Růsek Jaroslav 0 1  Holík Miroslav
4.  Hala Jaroslav 0,5 0,5  Zifčák Josef
5.  Žižka Miroslav 0,5 0,5  Boček Tomáš
6.  Kadlčík Marek 0,5 0,5  Panáček Ondřej
7.  Kadlčík Petr 0 1  Plachý Stanislav ml.
8.  Moštěk Petr 0 1  Jošek Rostislav
     2,5   5,5   
 Vzájemná bilance s Vlčnovem "C" z pohledu Mařatic
 Počet vz. zápasů  8
 Bilance  7 - 0 - 1
 Skóre  44,5 - 16,5
4. kolo.doc  30.21kB
komplet výsledky 4. kola
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one